Челси отново дръпна пред Ман Сити на върха (ВИДЕО)

Челси спечели с 2:0 като гост срещу Стоук Сити в последния мач от 17-ия кръг на английското първенство.

"Сините" отново имат 3 точки аванс пред Манчестър Сити на върха в класирането, преди натоварената програма от двубои по време на празниците в следващите 2 седмици.

Гол с глава на Джон Тери след центриране на Сеск Фабрегас от корнер даде аванс в полза на лондончани, които контролираха събитията на терена през по-голямата част от мача.

През втората част резервата Чарли Адам беше близо до изравняване, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда на вратата, пазена от Тибо Куртоа.

В 78-ата минута Франсеск Фабрегас получи топката в наказателното поле от Еден Азар и от близка дистанция оформи успеха в полза на "сините".

В последните секунди нов опасен удар на Боян Къркич от домакините не намери очертанията на вратата.

След тази победа отборът от Западен Лондон има актив от 42 точки на първото място.

Стоук Сити загуби за четвърти път в последните си шест двубоя и се намира на 13-о място във Висшата лига с 19 точки.