Челси обърна Саутхамптън и остава непобеден при Хидинк

Челси записа 11-ти пореден мач без поражение в английската Висша лига под ръководството на Гуус Хидинк, след като обърна Саутхамптън като гост от 0:1 до 2:1. „Сините“ от Лондон стигнаха до успеха по крайно драматичен начин с попадения в последния четвърт час, за да разочароват феновете на „светците“.

Мачът се развиваше далеч по-добре за домакините през първата част, като в 42-ата минута Баба направи невнимателно подаване назад към вратаря и по този начин на практика изведе Шейн Лонг на чиста позиция. Нападателят на Саутхамптън прехвърли излезлия Тибо Куртоа и изведе „светците“ напред в резултата.

В 75-ата минута обаче Диего Коста отказа да се предаде в гоненето на дълъг пас и стигна топката на самата аутлиния, след което подаде вляво за Сеск Фабрегас. Испанецът центрира фалцово в наказателнто поле, като всички футболисти се разминаха с топката и тя се оплете необезпокоявано в мрежата на слисания Фрейзър Форстър.

Стражът на Саутхамптън за първи път от април 2015 година инкасира попадение във Висшата лига, но това не бе всичко, с което трябваше да се сблъска. В последните мигове на редовното време Бранислав Иванович се извиси над всички в пеналтерията при центриране от корнер и с глава прати неспасяемо топката в мрежата за 1:2.

Така Челси продължи позитивната си серия в английския шампионат под ръководството на Гуус Хидинк и вече с 36 точки заема 11-та позиция в класирането след 27 мача. Саутхамптън пък е на седмото място с 40 пункта, като прекрати серията си без поражение и пропусна възможността да се намеси още повече в борбата за европейските квоти.

Southampton FC vs Chelsea 1-2 All goals and...by bettermusibetterclife