Челси настигна Юнайтед след бой над Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Челси взе ценна победа с 3:1 като гост на Хъдърсфийлд в междинния 17-и кръг на английската Висша лига и по този начин се залепи за Манчестър Юнайтед на третото място с 35 точки. "Червените дяволи" имат същия актив, но и мач по-малко, а лидерът Манчестър Сити е 11 пункта напред.

Головете за "сините" от Лондон вкараха Тиемуе Бакайоко, Уилиан и Педро Родригес, а почетното попадение върна Лоран Депоатър в 90-ата минута.

Натискът на футболистите на Антонио Конте даде резултат в 23-ата минута, когато комбинация между Еден Азар и Уилиан изведе Бакайоко на чиста позиция. Бившият играч на Монако хладнокръвно прехвърли стража Йонас Льосъл и поведе гостите напред в резултата. Две минути преди края на първата част пък Уилиан удвои. Бразилецът се разписа с глава, след като получи добро центриране отляво, дело на Маркос Алонсо.

В 50-ата минута Челси реши интригата в сблъсъка след попадение на Педро. Уилиан върна топката към испанеца, който връхлиташе в пеналта. Педро изстреля снаряд към вратата на домакините и покачи на 3:0. След това Азар, Моузес и самият Педро имаха още шансове за гол, но до такъв не се стигна.

От другата страна Тибо Куртоа направи две страхотни спасявания, но силите му не бяха достатъчни да отрази удара с глава на Лоран Депоатър в последната минута от редовното време. Така Хъдърсфийлд остава на 12-а позиция с 18 точки, докато Челси гледа смело към челото.