Челси компенсира за страданието във Висшата лига с успех в Европа (ВИДЕО)

Челси забрави за ужасяващото си прдставяне в английското първенство и по убедителен начин се класира на осминафиналите в Шампионска лига, след като победи с 2:0 Порто като домакин на „Стамфорд Бридж“.

„Сините“ от Лондон финишираха своята група като победители с 13 пункта, докато Порто трябваше да се надява на позитивно развитие на другия двубой по същото време, в който Динамо (Киев) надви с 1:0 Макаби (Тел Авив).

Така Порто от претендент за първата позиция се превърна в големия губещ в тази група, защото с 10-те си точки завърши на трета позиция в крайното класиране и трябваше да се задоволи с участие в Лига Европа.

Динамо (Киев) с 11 пункта си заслужи промоция за осминафиналите и автоматично се превърна в най-желания противник от всеки победител в групите на турнира. Макаби, воден от Синиша Михайлович, приключи с 0 точки кампанията си в Шампионска лига и напуска евротурнирите.

Крайно любопитен и куриозен бе първият гол на Челси в срещата, след като в 12-ата минута Диего Коста бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле, но стреля право в тялото на стража на гостите. Топката обаче рикошира в тялото на Иван Маркано и за съжаление на гостите, премина голлинията – 1:0 с автогол.

Челси се възползва напълно от попадението и продължи да контролира събитията на терена, като стигна до втори гол в 52-ата минута. Еден Азар намери отляво по отличен начин Уилиан в наказателното поле и бразилецът с елементарно докосване прати топката в мрежата за 2:0 – шести гол за Уилиан през сезона и първи, който не е отбелязан от пряк свободен удар (също така той е единственият футболист, който има повече попадения за „сините“, отколкото са автоголовете в полза на тима на Жозе Моуриньо).

Chelsea 2 - 0t FC Porto - Full Highlights - 09...by Football-_Live