Челси изяде черешките с класика за 12-а поредна (ВИДЕО)

Челси продължава победния си марш към титлата след нова победа. "Сините" се справиха у дома срещу Борнемут с 3:0. Това бе и 12-а пореден успех на лондончани във Висшата лига, което е и нов клубен рекорд, след като до сега бе 11 победи.

Лидерът в първенството наложи сериозен натиск на Борнемут в началото на двубоя и в 24-ата минута след хубава комбинация между Еден Азар, Сеск Фабрегас и Педро се стигна до 1:0. Педро получи топката на границата на наказателното поле и със страхотен техничен удар закова топката във вратата на "черешките".

В началото на второто полувреме Азар си спечели дузпа, а след това и я реализира за 2:0. "Сините" имаха още много страхотни положения, но ги пропиляха. Единственото хубаво нещо за Борнемут бяха два удара на Джак Уилшар и един на Беник Афобе, но Тибо Куртоа се справи с тях.

В последната секунда от двубоя пък Педро закова трети гол след рикошет в защитник на Борнемут.

Челси води убедително на върха с актив от 46 точки пред втория Ливърпул, който е с 37 и мач по-малко. Арсенал също събра 37 точки след минимален успех с 1:0 над УБА.

В предишните си четири пъти когато Челси е бил лидер по Коледа стигна и до титлата.