Челси и Шефилд на 1/2-финал за Кепитъл Уан Къп (ВИДЕО)

Отборът на Челси се класира за 1/2-финалите за Кепитъл Уан Къп след победа с 1:3 като гост над третия в Чемпиъншип Дарби Каунти.

Еден Азар (23), Филипе Луис (52) и Андре Шюрле бяха точни за възпитаниците на Жозе Моуриньо, а почетното попадение за домакините отбеляза Крейг Брайсън в 71-вата минута.

Мачът на „Прайд Парк“ бе доста груб и поради тази причина „овните“ завършиха мача в намален състав след червения картон на Джейк Бъксън в 78-та минута.

Младият Курт Зума и тарана Дидие Дрогба бяха заменени принудително след като получиха неприятни контузии.

В друг 1/4-финал Шефилд Юнайтед изненада Саутхямптън, побеждавайки го с 1:0. Това е 5-та поредна загуба за „светците“, а за „остриетата“ това е първи 1/4-финал от сезон 2002/2003 насам.

Днес са другите два мача от тази фаза на турнира.

Намиращият се в лоша серия тим на Ливърпул гостува на Борнемаут в опит да измие малка част от срама, натрупан през този сезон. В по-интересната среща Тотнъм приема Нюкасъл на своя „Уайт Харт Лейн“. Двата мача са с начален час 21:45.

Derby County 1 - 3 Chelsea All Goals and Full...by ViralDailyTV