Чехия отупа Латвия, Ягър с гол

Олимпийският отбор по хокей на лед на Чехия се наложи с 4:2 над Латвия в среща от група "С" на турнира за мъже в Сочи.

Това изравни чехите с лидерите Швеция и Швейцария, които играят по-късно днес за първото място.

Мартин Ерат даде аванс на чехите с гол при числено предимство след 10:10 минути игра на леда в зала "Болшой", но по-малко от три минути по-късно латвийците изравниха чрез Янис Спруктс при същото положение.

Последва нов чешки гол в края на първата част, а негов автор стана легендарният Яромир Ягър след наказание на Микелис Редлихс за високо вдигнат стик, посочва БТА.

Латвия съумяха да изравни за втори път след 2:25 минути игра през втората част, когато точен беше Хербертс Василевс, но чехите стигнаха до две нови шайби на Якуб Ворачек и Марек Зидлицки, с което беше оформено крайното 4:2 в полза на олимпийските шампиони от Нагано.

Латвийците пък изпуснаха да се разпишат при двойно наказание на чехите в самия край на мача. Ондрей Павелец спаси 18 шайби на вратата на Чехия, докато за Латвия с 35 спасени удара се отчете Едгарс Масалскис.