Чехите с категорична победа в Група А

Отборът на Чехия постигна класическа победа като гост на тима на Казахстан с 3:0 в среща от група A на квалификациите за Евро 2016.

Чехите записаха трети пореден успех в своята група и определено вече са един от фаворитите за първите две места, които се класират директно във Франция 2016.

Чехия стартира много силни кампанията си след като победи двата най-големи конкурента в първите два двубоя. На старта те се справиха с Холандия след 2:1, а преди няколко дена изтръгнаха победа със същия резултат гости над Турция.

Така Чехия оглавява класирането в група А с 9 точки, а второто място е за отбора на Исландия, който преди гостуването си на Холандия има 6 точки. "Лалетата" са само с три точки преди третия мач, докато Турция е без спечелена точка.

Чехите започнаха силно и в 13-та минута Борек Докал с хубав далечен удар не остави шансове на Андрей Сиделников. Минута преди края на полувремето чехите издебнаха своя съперник, който проспа едно центриране като Павел Кадерабек изскочи зад защитата и намери Лафата, който на празна врата покачи на 2:0.

Чехия отбеляза трето попадение 10 минути след подновяването на играта. Лимерски нахлу опасно и намери перфектно Крейчи, който се разписа от воле от десетина метра. Преди това домакините удариха греда, но след този гол никой не очакваше че казахстанците все пак ще се събудят в края на мача.

В 84-та минута след разбъркване при корнер Логвиненко се извиси и намали на 1:3. Само 4 минути по-късно резервата Томаш Несид отново даде три гола преднина за гостите. В даденото от съдията продължение КАзахстан показа, че се бори до края и отново Логвиненко бе точен след центриране от корнер.