Чехи сложиха прът в победното колело на Лудогорец

Чехи не се дадоха на родния шампион Лудогорец и стигнаха до 0:0 на турска земя. Ремито на разградчани срещу Збройовка (Бърно) сложи край на серията от 4 поредни победи на "орлите" в контролите.

Разградчани имаха възможност да открият резултата още в 9-ата минута, но никой не се възползва от добро центриране на Кафу.

Вратарят на Лудогорец Милан Борян пък се намеси решително на два пъти след това при удари на Зоубеле и Хуцка.

През втората част двата тима си размениха по една по-сериозна ситуация, след като Денислав Александров опита да затрудни вратата на чехите, а Куцера стреля опасно към Аргилашки.

Последният се контузи в 77-ата минута и напусна играта, което наложи вече смененият Борян да се завърне на терена, за да довърши мача.

Следващите проверки на разградчани на турска земя са срещу Слован (Братислава) на 6 февруари и срещу БАТЕ (Борисов) на ден по-късно.