Цецо Соколов спечели дербито със Скримов в Италия

снимка: trentinovolley.it

Звездата на българския национален отбор по волейбол Цветан Соколов и неговият Тренто започнаха с победа новата година в италианското първенство.

Те и Андреоли (Латина), където играе друг роден национал - Тодор Скримов, откриха втория дял от шампионата в Серия А1, като трентинци се наложиха с 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:23) като гост.

Цветан Соколов бе най-резултатен за италианския шампион, завършвайки мача с 23 точки. Тодор Скримов също направи силен мач и отбеляза 12 пункта за Латина.

След тази победа Тренто се изравни с втория Пиаченца във временното класиране на Серия А1, като и двата отбора имат по 25 точки. Водач е Мачерата с 30 пункта.

Олимпиакос победи като гост Ламия с 3:0 (25:23, 26:24, 25:15) гейма в среща от 12-ия кръг на шампионата на Гърция. Българският диагонал на победителите Боян Йорданов игра като титуляр и завърши с 9 точки. Във временното класиране Олимпиакос е на трето място с 27 точки.

Газпром-Югра (Сургут) спечели срещу гостуващия Кузбас (Кемерово) от осмия кръг на мъжката Суперлига на Русия. Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и техните съотборници се наложиха с 3:2 (21:25, 25:15, 25:13, 24:26, 17:15) гейма. Алексиева стана топреализатор на мача с 22 точки, а Тодоров добави 11 точки.

В друга среща от кръга украинският Локомотив (Харков) спечели срещу беларуския Шахтьор (Солигорск) с 3:0 (25:12, 25:16, 25:19) гейма. Българският разпределител Георги Братоев се отличи с 2 аса за Локомотив.

Домакинска загуба допусна Тюмен, с Николай Учиков, от Белогорие (Белгород) с 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 18:25) гейма. Българският диагонал стана най-резултатен за своя тим с 16 точки.

Губерния (Нижни Новгород), на треньора Пламен Константинов, загуби от Грозни с 2:3 (18:25, 25:18, 22:25, 25:18, 13:15) гейма. Фридрихсхафен победи като гост Дрезден с 3:1 (25:22, 15:25, 25:17, 25:19) гейма в среща от германското първенство по волейбол.

Валентин Братоев беше втори по резултатност в мача с 13 точки за победителите. Неговият съотборник Виктор Йосифов добави 6 точки. В края на първата част той бе заменен от другия български център Светослав Гоцев, който не успя да се разпише. Контузеният диагонал Венцислав Симеонов не взе участие в мача.

Новакът във френския елит Лион загуби от шампиона Тур с 2:3 (22:25, 25:21, 25:23, 29:31, 12:15) гейма. Топреализатор на мача стана Владимир Николов, който записа невероятните 31 точки за домакините. Божидар Славев добави 12 точки. Либерото Теодор Салпаров се отчете с 83% добро и 72% перфектно посрещане. В игра през третия гейм се появи четвъртият български волейболист на Лион - Христо Тодоров.