Цецо Соколов изведе Кунео на полуфинал в Шампионската лига

снимка: cev.lu

Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) се класира за финалната четворка на Шампионската лига след истинска драма в плейофите.

Тимът на Цецо Соколов трябваше да се справи с трудната задача срещу италианския шампион Лубе Банка Марке (Мачерата).

Кунео победи в срещата реванш с 3:2 гейма (25:17, 25:19, 22:25, 21:25, 15:8) , което доведе двубоя до златен гейм спечелен с 15:7 от домакините. Само преди седмица Мачерата спечели първата среща с безапелационното 3:0 и затова успехът за Кунео бе още по-сладък.

За най-добър волейболист в срещата бе избран именно Цветан Соколов, който бе и най-резултатен със своите 22 точки (3 аса, 4 блокади, 44 % в нападение).

По 18 добавиха съотборниците му Олег Антонов (2 аса, 1 блокада, 52 % в атака) и белгийският капитан Вут Вайсманс (4 блокади, 50 % в нападение). За отбора на Мачерата Иван Зайцев и Дик Кой реализираха по 15 точки.

Това е втора поредна загуба в дерби за отбора на Мачерата след като през уикенда шампионите отстъпиха на Тренто и бяха изместени от първото място в класирането на Серия А1.

Финалната четворка на шампионската лига във волейбола тази година ще се проведе в Омск, Русия. Кунео ще играе с отбора на Закса (Полша), докато в другия полуфинал ще спорят Локомотив (Новосибирск) и Зенит (Казан). Двубоите стартират на 16 март.