Цецо Соколов и Tренто се класираха за Купата на CEV

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто с национала Цветан Соколов в състава си загуби с 1:3 (28:26, 20:25, 31:33, 23:25) от Тодор Скримов и Андреоли (Латина) в четвъртфинален мач от плейофите за петото място в италианското волейболно първенство.

Така, след като в първия двубой Тренто излезе победител, резултата бе изравнен и двата тима играха "златен гейм" В него Соколов и компания се наложиха с 15:13 и спечелиха петото място.

Диагоналът на националния тим реализира 34 точки за Тренто и беше най-резултатен, докато посрещачът Скримов завърши с 21 точки.

С победата отборът на Соколов си спечели право на участие във втория по сила европейски клубен турнир за купата на CEV.

Фридрихсхафен с българските национали Виктор Йосифов и Валентин Братоев в състава си победи с 3:1 (25:16, 24:26, 25:22, 25:22) Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) в трета среща от полуфиналния плейоф в германското първенство и поведе с 2:1 победи в серията.

Братоев бе най-резултатен за тима си с 19 точки, а центърът Йосифов завърши с 9. Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов отбеляза 18 точки за победителите. Третият български национал Светослав Гоцев не беше в групата за мача на Фридрихсхафен.