Цецо Соколов донесе първи трофей на новия Тренто

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто воден от Цветан Соколов спечели първи трофей за сезона в Италия.

Шампионите триумфираха със Супекупата на Италия след като спечелиха срещу Мачерата в супердербито на италианския волейбол с категоричната победа с 3:0 (25:23, 25:23, 25:21). Срещата се игра пред повече от 3 хиляди зрители в "Пала Тренто".

Цецо Соколов бе един от най-добрите за своя отбор, реализирайки 17 точки. В отбора на Мачерата пък блестяха имената на Иван Зайцев и Бартош Курек.

Срещата започна по-добре за гостите от Мачерата, които водеха на първото прекъсване с 8:4. При 11:5 Тренто направи силна серия и почти изравни за 11:10.

Последва преследване между двата отбора и борба точка за точка. Цветан Соколов направи блокада и след грешка на гостите Тренто поведе с 23:21 и след това затвори гейма с 25:23.

Втората част започна по-равностойно. Борбата отново беше точка за точка, но при второто прекъсване Тренто водеше с три точки и взе преднина за 19:15.

Зайцев и Подрасчанин успяха да върнат Мачерата в гейма, но трентинци се съсредоточиха и затвориха гейма с 25:23 отново.

Третата част също стартира точка за точка, като Мачерата имаше три точки преднина на второто техническо прекъсване. Домакините изравниха за 17:17, а при 19:19 отново блесна българската звезда на Тренто. С две страхотни отигравания на Цецо Соколов Тренто поведе с 21:19, а мачът бе затворен след силен ас на Соколов.

Така Цецо Соколов стана най-резултатен със своите 17 точки. Алешандре Ферейра и Филипо Ланца добавиха по 8 точки за успеха. Играч на мача пък стана американския разпределител Доналд Съксо. В отбора на Мачерата Иван Зайцев записа 15 точки, а Бартош Курек добави 12.