Бутаха Левски, но накрая Будинов ги смрази с гениален гол

снимка: lap.bg

Левски тотално се сбогува с шампионските си амбиции, след като не успя да бие слабака Септември. Аутсайдерът се добра до 2:2, макар че съдията подпря скандално "сините", давайки им несъществуваща дузпа. В края на мача на Националния стадион резервата Мирослав Будинов заби велик гол със странична ножица от серизона дистанция и попари Левски в мразовитата софийска нощ.

Първото полувреме на срещата едва ли впечатли особено много феновете по трибуните, които на моменти си позволяваха и леки освирквания, спрямо своите любимци на терена. Мачът започна с териториален натиск на "сините", но малко по малко домакините показаха на какво са способни и на три пъти застрашиха доста сериозно вратата на съперника. Първо Гади изпробва шанса си с изстрел от далечна дистанция. Митрев не се намеси съвсем убедително, но все пак успя да улови топката в ръцете си.

Две акции на скорост, придружени със завършващи изстрели на Байду, последваха за Септември, което допълнително напрегна привържениците на гостите, дошли да наблюдават на живо футболистите на тима си. Левски отговори подобаващо, с мощен изстрел на Кабрал от свободен удар, срещнал първо ръцете на Георгиев, а след това и горната греда на вратата му.

По-късно Обертан пък центрира меко към Костов, който с глава прати топката в дясната греда на рамката зад стража на Септември. Полувремето завърши с масиран натиск на "сините", както и започна, но до отбелязването на попадение така и не се стигна. Така головете бяха "отложени" за след почивката.

В 59-ата минута Костов получи чудесно центриране от левия фланг по "синята" атака и с глава се разписа за 1:0, давайки преднина на тима си в резултата. Само 5 минути по-късно, след продължително разбъркване в полето на Митрев, Иван Стоянов вкара за 1:1, връщайки срещата в начална позиция.

2:1 направи Кабрал, разписал се от дузпа 10 минути преди последния съдийски сигнал. Нарушение срещу нахлуващия Иван Горанов нямаше, защото той симулира явно, но реферът наду нагло свирката. Алвеш от Септември беше изгонен с втори жълт картон малко по-късно.

Крайното 2:2, с уникален ножичен удар, оформи влезлият малко по-рано като резерва на терена Мирослав Будинов. Той се разписа в продължението на мача.

Преди края пък принудително бе заменен Костов, който получи травма и бе изнесен на носилка.

Така Левски не успя да изпревари ЦСКА в класирането и остава на 6 пункта от лидера Лудогорец. "Червени" и "зелени" се изправят едни срещу други в дербито от този кръг. Септември запазва предпоследната си позиция в подреждането.