Буфон спечели последния си мач с Юве! Капитанът вдигна Торино на крака (СНИМКИ)

снимка: twitter.com

Джанлуиджи Буфон изигра последния си мач за Ювентус и за последно изведе "Старата госпожа" с капитанската лента. Юве спечели домакинството си на Верона с 2:1 в последния кръг на италианската Серия "А", а след двубоя триумфира с титлата в първенството за седма поредна година.

Буфон игра до 62-ата минута, когато бе заменен от Карло Пинсолио. Тогва всички играчи и треньори на Юве станаха прави и направиха шпалир на легендата. Той се здрависа и прегърна с всички, седна на скамейката, а малко след това се отправи и към тунела.

Капитанът на "бианконерите" излезе пръв на терена за загрявката и нажежи страстите сред домакинските привърженици. Те бяха опънали огромен транспарант с лика на Буфон и италианското знаме. Пред двубоят да започне, Джиджи мина през всички свои съотборници и ги целуна, а после се доближи до един от секторите с фенове на Юве и им благодари за подкрепата.

Юве натисна гостите в тяхното наказателно поле през цялото първо полувреме и опита всичко, за да отбележи. В 40-ата минута Пауло Дибала можеше да открие резултата след майсторско изпълнение, но топката срещна напречната греда. Малко преди края на полувремето пък Марио Манджукич направи непростим пропуск от няколко метра.

В 49-ата минута обаче Верона нямаше как да се спаси от разярения шампион на Италия. Даниеле Ругани се разписа на празна врата, за да поведе домакините напред. Само 3 минути по-късно пък Миралем Пянич изпълни красив пряк свободен удар, с който покачи резултата на 2:0.

В 62-ата дойде и най-емоционалният момент на "Алианц Стейдиъм", когато Джиджи Буфон напусна терена и се отправи към резервната скамейка под аплодисментите на всички футболисти, треньори и фенове.

Малко по-късно в мача гостите успяха да върнат едно попадение чрез Алесио Черчи. Той вкара на влезлия като резерва Карло Пинсолио след пас на Ромуло, фиксирайки крайния резултат.