Будинов и Тошев разстреляха Верея, Септември завърши на високи обороти

снимка: lap.bg

Септември се наложи с 2:0 над Верея в първи мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига и завърши кампанията по положителен начин. През първата част не се виждаше как домакините ще отбележат във вратата на Даниел Наумов, като атаките бяха насочени главно към тази на Галев. През втората част обаче тимът на Николай Митов излезе преобразен и вкара две попадения, дело на Мирослав Будинов и Мартин Тошев, за да се поздрави с трите точки.

През първото полувреме Верея опита всичко, за да поведе в резултата, но опитите на футболистите от Стара Загора не сполучиха. Още в началните минути Мечев и Венци Христов пробваха да затруднят стража на Септември Галев, но ударите им бяха прекалено наивни.

В 19-ата минута Станчев също пробва късмета си, но бранител на Септември изби топката от краката му. В края на полувремето се откри нова ситуация пред Христов, като нападателят стреля извън наказателното поле, но Галев се намеси авторитетно.

Скучната първа част не предвещаваше интересно второ полувреме, но то се оказа точно такова. Още в 47-ата минута защитаващият се до момента отбор на Николай Митов откри резултата. Това се случи чрез новото попълнение Мирослав Будинов. Бившият ас на Дунав получи перфектно центриране отляво, дело на Иван Тилев, и мушна топката във вратата на Верея с глава за 1:0.

В 60-ата Борис Галчев можеше да удвои, но Даниел Наумов парира блестящо удара на капитана на Септември. Стражът на Верея обаче не успя да стори нищо в 71-ата минута, когато домакините дръпнаха с 2:0. Защитата на старозагорци не успя да изчисти добре едно центриране в наказателното поле. Последва ново такова от страна на Иван Тилев за Мартин Тошев, който изпревари бранителите на гостите и прати топката във вратата.

По този начин Септември записа втора победа в първенството в последните си три мача и се намира на 7-а позиция с 31 точки, изпреварвайки Локомотив (Пловдив) и Славия. Все пак тимът на Николай Митов има мач повече от „смърфовете“ и от „белите“. Верея пък отчете втора поредна загуба, но остава 6-и с 35 пункта.