Бразилия се изтормози срещу Франция, но спечели с тайбрек

снимка: fivb.org

Световният шампион по волейбол и сребърен медалист от Олимпиадата в Лондон Бразилия се нуждаеше от тайбрек, за да пречупи съпротивата на борбения отбор на Франция, като все пак го надви с 3:2 гейма в Сао Пауло.

В отделните части резултатът се развиваше 25:20, 25:19, 22:25, 21:25 и 15:12, като последната точка беше отбелязана след 2 часа и 8 минути игра.

Срещата беше първа за поредния уикенд в Световната лига, като българският национален отбор ще изиграе гостуванията си на САЩ в събота и неделя от 5:30 часа наше време.

„Селесао" записа 5-та поредна победа в турнира и се откъсна еднолично на първо място във временното класиране с актив от 13 точки - 2 повече от „лъвовете" на Камило Плачи, които могат да изместят от лидерството латиноамериканците, ако надвият САЩ с 3:0 или 3:1.

Франция пък успя да увеличи актива си и вече има 7 пункта от 7 мача, но остава на 4-та позиция зад САЩ, който е с 8 точки. Аржентина и Полша са с по 3 пункта от съответно 6 и 4 мача.

Суперзвездата на Франция и съотборник на Цветан Соколов в Кунео Ерван Н'Гапет отново беше топ реализатор на срещата с 24 точки. Жулиен Линеел и Мори Сибиде единствени преминаха границата от 10 пункта от другите „петли" и завършиха съответно с 13 и 11 точки.

Младата надежда на бразилския волейбол Рикардо Сантош де Соуза Лукарели този път получи доверието на треньора Бернардо Резенде и му се отплати с 21 пункта на сметката си.

Той беше най-резултатен от „селесао", като добрата работа на разпределителите Бруно Резенде и Уилям Аржона позволи на още четирима състезатели на бразилците да приключат мача с поне 10 пункта.

Леонардо Висото заби 15 точки, Едер Карбонера и Лукаш Сааткамп се отчетоха с по 12, а Данте Амарал добави 10 за победата с 3:2 на Бразилия.

Следващият сблъсък между Бразилия и Франция ще се изиграе отново в Сао Пауло в събота от 16:00 часа българско време.