Браяна Ролинс детронира Пиърсън и спечели титлата в Москва

Сензацията от САЩ Браяна Ролинс, която впечатли света, доближавайки се до световния рекорд на 100 метра с препятствия на Йорданка Донкова, оправда класата си и спечели световната титла в Москва.

Ролинс трябваше да доказва качествата си на голямата сцена и да увери критиците, че феноменалното ѝ време 12.26 отпреди около два месеца не е случайност.

21-годишната американка направи точно това, въпреки че стартира изключително бавно - тя набра скорост и финишира първа с време 21.44 секунди, детронирайки действащата олимпийска шампионка (и от Дегу 2011) Сали Пиърсън (Австралия).

Пиърсън оправда присъствието си на финала с ново най-добро постижение за сезона от 12.50 секунди, като водеше поне до 4-тото препятствие, след което отстъпи на мощното успорение на Ролинс.

Стартовата реакция на шампионката бе потресаваща - 0.263 срещу 0.154 за Пиърсън, така че младата златна медалистка можеше да се доближи още повече до личния си рекорд.

На трето място финишира Тифани Портър от Великобритания с най-силното бягане в кариерата си - 12.55 секунди, за да отговори подобаващо на изискванията в родината си и да се върне на Острова с бронзов медал от Москва.

Доун Харпър и Куийн Харисън от САЩ останаха 5-ти и 6-ти съответно с 12.59 и 12.73, следвани от Анджела Уайт (Канада) с 12.78 Синди Било (Франция) с 12.84 и Юлия Кондакова от Русия с 12.86 секунди.