Браво разплака Роналдо и Португалия, Чили е на финал в Купата на Конфедерациите

снимка: youtube.com

Чили изрита Португалия и е на финал в Купата на Конфедерациите. Южноамериканският шампион победи "мореплавателите" след 3:0 при дузпите, след като двата отбора не можаха да си вкарат гол през редовното време и продълженията. Герой за Чили е Клаудио Браво! Капитанът спаси цели три дузпи.

Първото полувреме на мача бе по-добро за Португалия, но до голове не се стигна. Чили пък имаше своите шансове в края на второто продължение, след като в 119-ата минута Артуро Видал тресна гредата, а топката се спря в краката на Ернадес, който незабавно стреля, но отново металният стълб застана на пътя на гола. Минута по-късно Санчес имаше възможност да вкара, но Фонте успя да спре удара му.

Така Чили ще чака да научи с кого ще спори за титлата. Другият полуфинал е между Германия и Мексико от 21:00 часа.