Браво! Линда Зечири постави швейцарка на колене в турнира по бадминтон

Нашата бадминтонистка Линда Зечири стартира с чудесен успех участието си на олимпийския турнир в Рио. В мач от Група D Зечири се наложи с 2:0 над Сабрина Жаке от Швейзария.

Българката спечели първия сет с 21:17, а втория с 21:15. И двете части продължиха по 19 минути. Така Линда Зечири се изравни в класирането с британката Кристи Гилмор, която също победи Жаке.

В предстоящата нощ е двубоят между Зечири и Гилмор, който ще определи победителя в групата, който ще играе на осминафиналите срещу победителката от Група С.

Тази нощ другите представители на България в бадминтона - сестри Стоеви също записаха победа с 2:0 сета. Те се наложиха над германкитеЙохана Голишевски и карла Нете. Стоеви спечелиха с лекота първия сет с 21:14, но във втория трябваше да правят обрат, за да стигнах до успеха с 21:19.

Така шампионките от Европейските игри в Баку през 2015 година завършват на трето място в групата и напускат олимпийската надпревара с една победа и две загуби.