Брадфорд довърши своята приказка - ще играе финал на "Уембли" (ВИДЕО)

Брадфорд сътвори поредната си сензация и изхвърли Астън Вила от турнира за Купата на Лигата в Англия.

„Петлетата" загубиха с 1:2 в реванша на „Вила Парк", но след успеха с 3:1 в първата среща постигнаха мечтата си да стъпят на „Уембли".

Кристиян Бентеке изведе Вила напред в 24-та минута, но в 55-та Джеймс Хансон вкара ключовото попадение в срещата, правейки резултата 1:1. В последната минута на двубоя Андреас Вайман все пак донесе успеха на домакините, но той се оказа недостатъчен те да продължат напред.

Елиминирането на Астън Вила е поредната бомба, която тимът от Втора лига Брадфорд хвърли в тази надпревара, след като по рано последователно отстрани Уигън и Арсенал.

Отпадането на Астън Вила пък лиши капитана на тима Стилиян Петров да го изведе за финала на „Уембли", както по-рано бирмингамци бяха обявили.

Астън Вила изигра страхотно първо полувреме, като буквално натика противника си в неговата половина и не му позволи да сътвори нищо опасно пред Шей Гийвън. Тимът на Пол Ламбърт изцяло контролираше играта и създаде множество положения пред стража на гостите Мат Дюк, най-вече чрез Кристиан Бентеке.

„Виланите" обаче стигнаха само до едно попадение, чийто автор стана именно нападателят с номер 20 в техните редици. То падна в 24-та минута, когато Джоузеф Бенет центрира по страхотен начин и Бентеке с глава разпечата вратата на Брадфорд за 1:0.

Това попадение даде необходимата увереност на домакините, които макар че не успяха да вкарат втори гол до края на първата част, изглежда влязоха в ролята си на фаворит, който ще може да преодолее четвъртодивизионния тим.

През втората част обаче на терена на „Вила Парк" нещата стояха по-коренно различен начин. Вместо да бранят гола аванс, който все още имаха, „петлетата" заиграха атакуващо и това им донесе необходимия успех.

В 55-та минута Джеймс Хансон се извиси в наказателното поле на Вила след центриране от корнер и с глава прониза Шей Гиивън за 1:1.

Попадение коренно обърна ситуацията за бирмингамци, които вече трябваше да търсят поне два гола, за да имат шанса да играят на финала. Това като че ли стъписа домакините и те заиграха доста нервно.

"Виланите" достигаха трудно до положения пред Дюк, макар че Пол Ламбърт вкара на терена цялата огнева мощ, с която тимът му разполагаше в лицето на Дарън Бент и Андреас Вайман. Братфорд пък пое контрола над играта и дори можеше да вкара нов гол, но 73-та минута Гари Томсън нацели греда.

Двубоят все пак завърши драматично. В заключителните секунди на редовното време Вайман успя да вкара втори гол за Астън Вила и да доближи тима си само на едно попадение от продълженията.

В последните минути „виланите" се хвърлиха в атака, но вече бе прекалено късно и Братфорд стори чудото, класирайки се на финал за Купата на Лигата.

szólj hozzá: Aston Villa vs Bradford 2:1 GOALS HIGHLIGHTS