Божиите синове от Амстердам пратиха Юве и Роналдо в ада

Фамозен, космически, велик Аякс пречука с нечовешки футбол насред Торино гранда Ювентус с 2:1 в ШЛ и с общ резултат 3:2 напълно заслужено продължава към полуфиналите на най-комерсиалния турнир. "Старата госпожа", водена от вездесъщия Кристиано Роналдо, почна ударно мача и поведе именно чрез португалската мега звезда, който пак вкара с глава след корнер в 28-ата минута. Всички голове на бианконерите в елиминационната фаза са отбелязани точно от CR7. А те са пет поредни - хеттрик срещу Атлетико М и по едно попадение в мачовете с Аякс.

После обаче Божиите синове, както е прозвището на колоса от Ниската земя, демонстрираха тотален футбол. Те комбинираха чудесно, тичаха безспирно, творяха на терена. Звездите на италианския хегемон можеха само да гледат отблизо супер продукцията на гостите от Холандия.

Аякс изравни още през първата част - в 34-ата минута Ван дер Беек остана сам срещу стража и хладнокръвно намери долния ляв ъгъл.

През втората пък безстрашно се впусна в атаки и стигна до куп положения след уникален футбол. Само вратарят Войсчех Шчесни, късметът и VAR спсяваха Юве, но в крайна сметка съвсем залужено момчетата на треньора Ерих Теен Хааг вкараха и второ попадение в 68-ата минута, с което решиха спора. То бе дело на младия талант Де Лихт. Той успя да насочи кълбото отлично с глава след корнер и не остави шанс на вратаря.

Само чудо спаси Юве от това да инкасира и други голове в своята мрежа. Така холандците заслужено се класираха за полуфиналите и доказаха, че детронирането в миналата фаза на Реал М не е било никак случайно, напротив.

Там те ще се изправят срещу Ман Сити или Тотнъм.

Барселона пък разгроми Ман Юнайтед с 3:0 в Испания и с общ резултат 4:0 не остави съмнение в превъзходството си над "червените дяволи". Два гола за балугранас тази нощ вкара геният Лео Меси, а един добави Филипе Коутиньо.