Божигол уби мечтите на Левски за титла с бомба на Герена

Ботев Враца сътвори мини сензация като взе 3 точки от Левски насред Герена. Новакът в елита би с 3:1 много неочаквано. Успехът бе първи за врачани срещу "сините" от 30 години насам.

Бившият играч на "сините" Валери Божинов вкара два гола на своя отбор на сърцето, а юношата на "сините" Валери Домовчийски вкара третото попадение.

Реферът Георги Кабаков отсъди по една дузпа за двата тима, които бяха реализирани от Божинов и Давиде Мариани. Треньорът Славиша Стоянович и халфът Хали Тиам пък бяха изгонени от съдията в последните минути на мача.

Първата опасност беше пред вратата на Левски, но Божидар Митрев се справи с излезлия срещу него Генов.

"Сините" натиснаха своя съперник и създадоха няколко положения пред вратата на гостите, а Габриел Обертан нацели гредата.

В 20-ата минута Левски излезе напред в резултата. При центриране от корнер Керчев задържа Аймен Белаид, а реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. Давиде Мариани бе безгрешен и откри резултата.

След 15 минути главният съдия отново посочи бялата точка. Този път това се случи в наказателното поле на Левски, след като Цветкович задържа Генов. Зад топката застана Валери Божинов и прониза Божидар Митрев. Бившият играч на "сините" обаче не се зарадва на попадението си, а дори се обясни в любов на столичния гранд.

Паулиньо бе близо до попадение, но и в двата случая прати топката малко над вратата.

В първите минути на второто полувреме Давиде Мариани бе на два пъти много близо до гол. В първия случай той засече с плонж центриране, а ударът му срещна страничната греда. Веднага след това Костов проби и пусна успоредно на голлинията, но швейцарецът се размина на сантиметри с топката.

Нуно Рейш и Хали Тиам също опитаха да прострелят Красимир Костов, но и в двата случая топката профуча покрай гредата.

Божинов пък изведе много добре Стоев, който бе изпунста от Белаид, но миг преди да стреля французинът успя да поправи грешката си.

В 78-ата минута Валери Божинов прониза за втори път вратата на Левски и направи обрата пълен. Нападателят на врачани засече по отличен начин топката с глава и направи безпомощен Митрев. Валери отиде пред агитката на Левски, извини се и се поклони.

Малко преди края на двубоя Славиша Стоянович бе изгонен от скамйеката на Левски заради бурен протест срещу решение на страничния рефер.

В 89-ата минута всичко за Левски свърши. Влезлият на мястото на Божинов - Валери Домовчийски, навърза цялата отбрана на домакините и прати топката в мрежата покрай плонжа на Божидар Митрев. Малко по-късно Хали Тиам получи втори жълт картон и бе изгонен.

Загубата отдалечи Левски от върха. "Сините" са на трето място с 34 точки, докато лидерът Лудогорец има 41. Вторият ЦСКА е с 38. Ботев (Враца) пък затвърди отличната си форма и регистрира трета поредна победа. Тимът на Сашо Ангелов събра 21 точки и зае осмото място.