Ботев в топ 4, Илиан Илиев си цъка на GSM-a (СНИМКИ)

снимка: SPORTA.BG

Ботев изтръгна трудно 1:0 над Верея в последния мач от 12-ия кръг в Първа лига и нахлу в топ 4, откъдето измести именно заралии. Репортер на Sporta.bg в Коматево единствен видя и засне как треньорът на гостите Илиан Илиев си цъкаше на GSM-а по време на мача. Специалистът бе наказан да не води срещата от скамейката и затова бе заел места в ложите на стадиона в крайния пловдивски квартал.

Двубоят се игра изцяло пред вратата на Верея, но Ботев се измъчи жестоко преди да стигне до заветното попадение. То бе дело на резервата Стивън Петков в 68-ата минута. Нападателят се пребори мъжки за една топка на 4 метра от голлинията и после хладнокръвно стреля покрай вратаря Аргилашки.

Още в края на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като Здравко Илиев заслужено бе изгонен за два жълти картона. Той извърши две изключително груби нарушения и не остави избор на рефера Николай Йорданов, който го прати под душовете преждевременно.

"Канарчетета" атакуваха мощно и разнообразно, но им липсваше концентрация в завършващата фаза. Все пак Стивън Петков зарадва пълните трибуни в Коматево и донесе четвърта поредна победа за домакините и общо шеста в последните седем двубоя във всички турнири.

Най-любопитната ситуация обаче не бе футболна и се случи минути преди края на първата част Тогава един от четирите прожектора, които осветяват терена в Коматево угасна. Съдията спря мача и дори нареди играчите да се прибират в съблекалните. В този момент светлините отново загряха и срещата продължи след около 8-минутно забавяне. На полувремето лампите пак загаснаха и това забави с десет минути старта на втората част.

След срешата голмайсторът Стивън Петков получи бутилка шампанско за играч на мача и реши да я сподели с феновете на клуба. Той изпръска пенливата течност още на терена за кеф на запалянковците.

Ботев има 20 точки в актива си и е на четвърто място, Верея са също с 20 пункта, но с по-лоша голова разлика.