Ботев съсече Черно море с гол в последните минути

Отборът на Ботев (Пд) се класира по драматичен начин за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като днес „канарите“ победиха с минималното 1:0 гостуващия Черно море.

Първият двубой във Варна завърши при нулево равенство, като и днес се очертаваше, че мачът ще навлезе в две продължения от по 15 минути. „Канарите“ обаче нанесоха пронизващ удар в последните минути на срещата, когато резервата Луиш Педро класира Ботев напред с победно попадение.

Десет минути преди това Черно море изпусна златен шанс да продължи напред, след като Даниел Младенов не успя да вкара от чиста позиция при резултат 0:0.

Гостите от Варна можеха да разпечатат вратата на „канарите“ след само четири минути игра, но Адам Стаховяк отрази изстрел на Иван Коконов. Само пет минути по-късно събитията се пренесоха пред вратата на „моряците“, но удар на Вандер Виейра премина над напречната греда.

След 20 минути игра Черно море отново погледна към вратата на домакините. Даниел Младенов опита удар с глава, но без да затрудни Стаховяк.

Осем минути преди края на първата част, отново Вандер Виейра бе човекът, който тормозеше защитата на варненци. Този път Черешката опита да отбележи с изненадващ удар, но Георги Китанов бе запазил концентрация.

И през втората част битката преобладаваше на ст. „Христо Ботев“, а чак в 67' футболистите на Станимир Стоилов отново достигнаха до възможност за попадение. И този път изстрелът бе на Вандер Виейра, но Георги Китанов бе на мястото си.

Десет минути преди края, футболистите на Черно море пропуснаха златен шанс за победно попадение. Даниел Младенов излезе на добра позиция и имаше всички шансове да отбележи, но бившият футболист на Левски стреля слабо, позволявайки на Стаховяк да улови.

Мачът в Пловдив вървеше към продължения, преди домакините от Ботев да нанесат решаващия си удар в последните минути на редовното време. Артур Енрике и Георги Китанов се сблъскаха при едно центриране в наказателното поле, а топката се озова в резервата Луиш Педро, който без проблеми вкара на празна врата за 1:0.