Ботев срази словаци в първата контрола в Австрия

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) надви словашкия Ружомберок с 2:1 в първата си контрола от подготвителния лагер в Австрия.

Двубоят се игра във Фьозендорф, а играчите на Станимир Стоилов демонстрираха силна игра, особено през първата част, в която вкараха и двете попадения. Техни автори станаха Ромарио, за който това бе първи гол с екипа на Ботев и Вандер Виейра.

След почивката Стоилов извърши цели девет смени и словаците поизравниха играта, а в самия край на срещата даже намалиха резултата. „Жълто-черните" обаче останаха по-добрият тим и през вторите 45 минути и показаха, че искат победата.

Ботев взе инициативата още от началото на срещата и това даде резултат само шест минути след началния съдийски сигнал. Тогава Ботев направи хубава атака по десния фланг, Тодор Неделев намери новото попълненние Ромарио Кортзорг в наказателното поле и той я засече в опразнената врата на словаците. Това бе и дебютно попадение на холандеца с „жълто-черната фланелка".

След гола Ботев продължи да бъде по-дейният отбор,а първото стигане на играчите на Ружомберок до наказателното поле на „канарчетата" бе в 13-та минута, но Борис Галчев бе на мястото си и пресече словашката атака.

След още няколко неуспешни нападения дойде и вторият гол във вратата на Ружомберок. В 21-та минута Неделев изпълни ъглов удар и Бобан Грънчаров засече кълбото в напречната греда. То обаче стигна до Вандер Виейра, който с с плътен удар от движение извън наказателното поле и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 29-та минута Ботев можеше да вкара и втори гол след хубава контраатака започнала от Мариян Огнянов, преминала през Вандер Вийера и завършена от Станислав Костов, който обаче от 5-6 метра прати топката над вратата.

Пловдивчани започнаха силно и втората част, но Станимир Стоилов предприе няколко смени и словаците успяха да изравнят играта.

В 67-та минута Ботев организира добра атака. Николай Павлов намери свободния Лиус Педро в наказателното поле, но той шутира покрай врата. Седем минути по-късно и Ружомберок имаше шанс да отбележи, след като Павамба се освободи от Радослав Терзиев и шутира по земя, но топката премина на по-малко от метър в страни от вратата.

В 82-та минута дойде и най-чистото положение на сметката на словаците до този момент. Герет бе изведен сам срещу Росен Андонов, но младият вратар успя да отрази удара на словака и да запази преднината на „канарчетата".

Две минути преди края на редовното време Ружомберок все пак вкара почетно попадение.След центриране от фаул Павамба изкочи зад защитата на Ботев и отблизо намали за 1:2. Това обаче бе и всичко в този двубой.

Sporta.bg припомня, че в първата си контрола от лятната подготовка Ботев направи 2:2 с втородивизионния Раковски.

Следващата контрола на Ботев е в събота срещу руския Кубан.

Съставът на Ботев: Адам Стаховяк (70` Росен Андонов), Костадин Дяков (58` Йордан Христов), Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров (58` Радослав Терзиев), Артур Енрике, Борис Галчев (58` Николай Павлов), Мариян Огнянов (58` Божидар Васев), Тодор Неделев (46` Томаш Иршак), Ромарио Кортзорг (69` Серкан Юсеин), Вандер Виейра (46` Луис Педро), Станислав Костов (80` Християн Казаков).

Съставът на Ружомберок: Коничек, Обрадович, Крешак, Алмаски, Герат, Наки, Пекар, Бартош, Носек, Серечин, Адамович.