Ботев спря устрема на ЦСКА-София насред Армията

ЦСКА-София и Ботев извъртяха 1:1 на Армията в мач от 16-ия кръг в Първа лига. Само късметът спаси "червените" от загуба срещу пловдивчани, а амбициите за титла на домакините бяха попарени. Неделев даде аванс на гостите в 23 минута от дузпа. Виана получи на скорост в наказателното поле топката от Крум Стоянов и се строполи след минимален контакт с Бодуров. Съдията Волен Чинков даде спорна дузпа, от която звездата на Ботев Неделв с левачката не даде шанс на вратаря.

После "канарчетата" доиграха първата част спокойно, а ЦСКА-София така и не успя да застраши стража на гостите.

През втората част реферът Чинков доказа, че е неадекватен. Той тръгна да помага на ЦСКА-София и то по безугледен начин. Всяко падане на играч в червено се свиреше, а груби влизания на домакините бяха подминавани.

Въпреки това Ботев бе по-опасния тим и на няколко пъти контри на "жълто-черните" по чудо не завършиха с попадение. ЦСКА-София също имаше 2-3 удобни шанса да изравни, но ударите на Тиаго Силва минаваха встрани от гредите.

Точката за домакините дойде като подарък. Лазар Марин си заби тъп автогол, вместо лесно да избие анемичен удар на червен футболист. Това се случи 10 минути преди края. После Ботев се хвърли да взима 3 точки и на два пъти само късметът и чудесно спасяване на Черниаускас запази точката за ЦСКА-София.  Резервата Бризола излезе сам срещу вратаря и стреля силно по земя, но литовецът с котешки рефлекс спаси.

Така ЦСКА-София бързо развали впечатленията от срещата с Лудогорец в Разград и отново разочарова малобройната публика на Армията.

Ботев събра 26 точкi, но падна с една позиция и вече е пети, след Берое, който е с 27 точки след успех с 1:0 над Пирин като гост. ЦСКА-София пък има 35 точки и е на второ място.