Ботев спечели контролата с Берое в Коматево

снимка: beroe.bg

Ботев победи с 1:0 Берое в първата си контрола, играна на базата на "жълто-черните" в Коматево.

Извън групата на домакините останаха Адам Стаховяк и Томаш Иршак, за които се заговори, че ще преминат в други отбори. Същото можело да стане и с Даниел Златков.

Мачът започна двуостро и в 4-ата минута Мариян Огнянов от тима на домакините стреля, но топката излезе в аут. Заралии отговориха с атака в 9-ата минута, при която Жуниор Мапуку отправи опасен удар, вратарят на "жълто-черните" Михаил Иванов изби топката в ъглов удар.

Постепенно "жълто-черните" наложиха надмощие. В 20-ата минута Божидар Васев стреля, но вратарят на старозагорци Благой Макенджиев хвана топката. След три минути Цветелин Чунчуков с атрактивна странична ножица пробва да вкара гол, но коженото кълбо се отби в гърба на противников състезател и Благой Макенджиев го улови.

Лъчезар Балтанов откри резултата в полза на Ботев в 35-ата минута с хубав гол след подаване на Лазар Марин.

През второто полувреме в двата отбора бяха извършени множество смени. В 51-ата минута Цветелин Чунчуков стреля с глава, но топката излезе в аут.

Беройци бяха близо до изравняване в 73-та минута, тогава Павел Петков изведе на удобна позиция Станислав Костов, последва удар, но вратарят на Ботев Михаил Иванов изби топката.

В 86-ата минута Християн Казаков от Ботев стреля опасно, но Благой Макенджиев хвана топката. Две минути по-късно Михаил Иванов хвана топката пред Крас Гади след центиране в наказателното поле и ликвидира опасността пред вратата си. В 90-ата минута Станислав Дрянов стреля опасно от фаул, но топката излезе в аут.