Ботев се спаси от резил срещу Царско село след 120 минути драма

Носителят на Купата на България Ботев (Пд) стигна до измъчен успех с 4:3 над Царско село в осминафинал за турнира. Пловдивчани се поздравиха с победата по изключително драматичен начин. Един от лидерите във Втора лига водеше с 2:1 до 91-атаминута, но тогава "канарчетата" стигнаха до изравнително попадение.

В продълженията екшънът стана пълен, защото скромният столичен тим пак поведе. Ботев обаче демонстрира голямо желание за защита на трофея и два гола обърна до 4:3 в своя полза.

Срещата се игра на стадион "Славия", а съдията Петър Доровски се опита по брутален начин да заколи Ботев. Той не даде ОЧЕИЗВАДНА дузпа за гостите и това за малко не коства отпадане от турнира за Купата.

Златната резерва на Ботев Стивън Петков бе в основата на драматичната победа заедно с фернандо Виана.

Жълто-черните в първия 1 час игра бяха много далеч от играта, която показваха в последните седмици и която им помогна да се изкачат нагоре в класирането в родната Първа лига.

Още в 70-ата секунда Виана можеше да отбележи гол, но Павел Здравков спаси. В 11-ата минута Лазар Марин стреля лошо от добра позиция. Виана пропусна още една отлична възможност в 16-ата минута, изстрел от фаул минута по-късно не затрудни Кайзер.

Юсеин с глава се размина с попадението в 24-ата минута, след което Кайзер трябваше да избива изстрел на Петков. В 28-ата минута Здравков сбърка, но след това парира удара на Виана.

Все пак в 31-ата минута Ботев излезе заслужено напред, а точен беше Йордан Минев. Ветеранът се възползва от подаване на Тодор Неделев, който проби отдясно и намери връхлитащия бранител.

Две минути по-късно Георги Минчев изравни с глава. Нападателят засече отлично центриране на Божидар Кацаров.

Малко след това Терзиев и Минчев си сблъскаха главите, като играчът на домакините трябваше да получи лекарска помощ и продължи двубоя с превързана глава. Голът стресна „канарчетата“, а футболистите на Никола Спасов пропиляха две добри контраатаки в минутите до края на първата част.

На почивката в игра за Ботев влезе Крум Стоянов, който замени Ндонгала. Тодор Неделев стреля опасно в 53-ата минута, но Здравков изби в ъглов удар.

В 62-ата минута „царете“ стигнаха до пълен обрат. Реян Даскалов се възползва от центриране от фаул и с плътен изстрел вкара за 2:1 от няколко метра.

Веднага след това попадение Ботев Пловдив тръгна да изравнява резултата. Тодор Неделев отправи няколко опасни изстрела, които обаче не намериха целта.

Главния съдия пък тотално ощети канарчетата, като не даде чиста дузпа за игра с ръка в наказателното поле на домакините. Бранител на Царско село успя да изчисти от голлинията удар от близо с глава на резервата Стивън Петков. Дойде и момент, в който гредата спаси домакините след мощен изстрел с глава на появилия се на терена капитан на Ботев Лъчезар Балтанов.

В 90-ата минута на мача Ботев Пловдив все пак стигна до така нужното им изравнително попадение. Бомбен шут на Фернандо Вияна остави безпомощен стража на домакините и по този начин кариоката се реваншира за многото си пропуски през първата част и прати мача в продължения.

Още в началото на първото продължение и домакините показаха, че не са лабилни психически и Диков със страхотен удар изведе Царско село отново напред в резултата. Три минути по-късно домакините можеха да решат всичко в своя полза, но удар с глава мина на сантиметри от очертанията на вратата на Даниел Кайзер.

В 98′ Ботев Пловдив отново изравни след прекрасно подаване на Стивън Петков към Вияна, което остави кариоката сам срещу стража на Царско село, а бразилецът не сбърка за 3:3.

В 101-ата минута удар на Балтанов бе отразен от стража на домакините. Така се стигна до 115-ата минута на мача, в която Стивън Петков отново взе всичко в свои ръце и отбеляза победното попадение, с което прати Ботев на четвъртфинал.