Ботев се отпуши срещу украинци, наритаха яко Неделев

Ботев Пловдив завърши наравно с украинския Стал в третата си контролна среща на турска земя. Малко след четвърт час игра канарчетата поведоха в резултата с хубаво попадение със странична ножица на Антонио Вутов. Така юношата на Левски сложи край на головата суша за Ботев, след като те не бяха поразявали вратата на съперник 196 минути в контролите си от началото на 2017-а година. Серкан Юсеин пък напусна терена принудително още в началото на първото полувреме.

Украинците бързо стигнаха до изравнителен гол, но той бе отменен заради засада. Роман Дебелко изравни резултата след изпълнение на корнер и игра с глава. През второто полувреме жълто-черните получиха шанс да поведат отново, след като Косоко бе повален в наказателното поле. Неделев обаче натресе страничната греда и остави резултата 1:1.

Неофициален дебют за жълто-черните записа Фернандо Виана, който се появи в 67-мата минута, а 15 минути преди края на мача в игра, след 6 месеца отсъствие, се появи и Лъчо Балтанов.

През целият мач съперникът на Ботев игра изключително грубо, като в 90-тата минута след зверско влизане Неделев прекара 5 минути на тревата, време, в което мач не се игра.