Ботев разплака Крушарски в похода си към защита на Купата

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев Пловдив победи с 3:1 в Горна Оряховица местния втородивизионен Локомотив в 1/16 финал за Купата и така потегли успешно към защита на трофея в този турнир. "Канарчетатата" трябваше да хвърлят много усилия, за да стигнат до такъв резултат. Още от съблекалнята щастливо отбила се от гредата топка попадна в нападателя Деян Христов и той изведе домакините напред.

Последва мощен натиска на гостите, но най-интересното през първите 45 минути бе удар от фаул, който разтресе горната греда на горнооряховци. Агитката на Локо запали факли и показа, че е доста по-гласовита от тези на доста тимове от елита.

През втората част Николай Киров-Белия пусна в игра капитана Лъчезар Балтанов и този ход обърна всичко на терена. Лъчо заби два чудесни гола в 57-ата и 60-ата минути и обърна резултата. Първо капитанът се разписа с техничен удар, който прехвърли стража Крушарски. Вратарят се оказа матиран и малко по-късно, когато Балтанов вкара с диагонален изстрел с глава.

Точка на спора сложи Алваро Юлиано. Той получи пас от Балтанов и със страховита тупалка от 30 метра уби надеждите на Локо (ГО) за сюрприз в турнира.

Така Ботев стана последния тим, класирал се за осминафиналите. Жребият за следващата фаза е във вторник.