Ботев разбит от юноши на Левски преди мача на "Герена"

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) загуби сензационно с 0:3 от лидера във Втора лига Ботев (Враца) в контролна среща насред "Коматево". Това бе последна проверка за "канарчетата" преди старта на пролетния дял от шампионата в Първа лига. Носителят на Купата и Суперкупата на България ще има тежък тест на "Герена" срещу Левски, а днес юноши на "сините" разкостиха тима от Пловдив.

Преотстъпените във Враца Александър Любенов, Атанас Кабов и Деян Иванов изиграха страхотен мач. Вратарят спаси няколко опасни ситуации. Крилото и централният бранител пък отбелязаха първото и третото попадение в мача. Между тях един гол вкара и Петър Атанасов, а в 70-ата минута при два гола пасив за Ботев, Тодор Неделев пропусна дузпа.

Юношата на Левски Атанас Кабов даде аванс на Ботев (Враца) в 24-ата минута, след като се разписа с хубав шут от около 20 метра. Петър Атанасов удвои само 12 минути по-късно. При гола му Иван Чворович допусна фрапантна грешка, като топката мина през краката му, а ударът бе от около 11-12 метра.

В 70-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. Звездата на Ботев (Пд) стреля в аут, след като реферът посочи бялата точка за игра с ръка. Неговият удар мина покрай лявата греда на Любенов.

През втората част "канарчетата" бяха пълни господари на терена, но в 77-ата минута Деян Иванов разнищи носителите на Купата и Суперкупата на България. Защитникът се разписа с глава след центриране от корнер и фиксира крайното 3:0.