Бразилският нападател Диого Кампос вече е футболист на „Ботев“ (Пловдив). Първото попълнение в „жълто-черния“ тим през зимния трансферен прозорец подписа договор с Клуба до януари 2020 г.

27-годишният играч е роден на 31.12.1990 г. в бразилския град Миранорте. Висок е 174 см., по-силният му крак е десният.

Новият стрелец на „канарчетата“ притежава опит в елита на бразилския футбол с отборите на Ботафого и Атлетико ГО.

Диого Кампос ще носи фланелката с №9 в „Ботев“, която наследява от сънародника си Фернандо Виана, който бе трансфериран след края на есенния дял от сезона.

Новият централен нападател на Ботев Диого Кампос може да се похвали с две попадения срещу един от най-големите грандове на Бразилия Сантос, в чийто състав по това време играе суперзвездата на световния футбол, най-скъпият играч в света и в момента играч на ПСЖ Неймар.

В първата среща на 13 август 2011г. неговият тогавашен отбор Атлетико Гойанензе побеждава с 2:0 Сантос, в чийто състав личи Неймар, който играе цял мач. Кампос бележи за крайното 2:0 в 79-та минута.

Попадението може да видите от 5:37 мин. на клипа:

На 10 ноември 2012г. във втора среща Диого бележи отново много важен гол срещу Сантос, отново с Неймар в състава, който играе пълни 90 минути. До 85-та минута грандът от Бразилия води с 0:1, но домакините правят пълен обрат, първо именно Диого изравнява – 1:1, а в 89-та минута вратарят Марсио от дузпа прави пълен обрат и Атлетико отново печели.

Попадението може да видите от 6:48 мин. на клипа:

„Кариоката“ може да се похвали и с попадения срещу други бразилски грандове Гремио и Фламенго, реализирал е и срещу Бахия.

Попадението на Кампос срещу Фламенго вижте от 3:08 мин. на клипа:

Кампос има 43 мача, в които е отбелязал 5 гола в елита на Бразилия и е дал 3 асистенции. Във второто ниво на бразилския футбол той участва в 39 срещи, реализира отново 5 попадения и има 3 асистенции. Бразилецът има един мач с екипа на Евиан във френската Лига 1 срещу Марсилия.