Ботев (Пловив) победи Раковски в зрелищна контрола

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) победи втородивизионния Раковски с 6:5 (4:3) в контрола. Спарингът, който се игра пред около 300 зрители на един от терените на базата на "жълто-черните" в Коматево.

Хеттрик за домакините записа Момчил Цветанов, а с две попадения се отличи Горан Галешич, а един гол реализира и Серкан Юсеин. Участие в проверката взеха каращите проби Иван Джурич, Карлос Франсиско, както и пристигналият вчера френски защитник Ромен Инез.

Старши треньорът Велислав Вуцов използва 22-ма играчи в срещата, като на вратата започна Михаил Иванов, пред него в защита бяха Филип Филипов, Пламен Николов, Владимир Айтов и Карлос Франсиско. В халфовата линия действаха Иван Джурич, Милен Гамаков, Мариян Огнянов и Горан Галешич, а в атака си партнираха Наско Милев и Момчил Цветанов.

Още в първия четвърт час паднаха три попадения. Резултата откри Момчил Цветанов, който бе изведен от Огнянов зад защитата и с диагонален шут изведе Ботев напред в резултата. Минута по-късно Горан Галешич успя да отнеме топката от противник, след което нахлу в наказателното поле и стреля технично покрай вратаря на гостите Кирил Акалски за 2:0. Раковски бързо върна едно от попаденията чрез бившeто "канарче" Петър Атанасов, който се измъкна от защитата и преодоля Михаил Иванов за 2:1.

Галешич възстанови аванса от два гола на Ботев в 30-ата минута. Пламен Николов свали с глава топката за босненеца, който с удар от въздуха вкара второто си попадение в двубоя. "Жълто-черните" обаче допуснаха бързо изравняване на резултата с нови попадения на Петър Атанасов, който оформи своя хеттрик.

"Канарчетата" успяха да си върнат преднината още преди почивката с попадение на Момчил Цветанов. 23-годишното острие отбеляза след асистенция на понравилия се с играта си Галешич. Минути по-късно хубав удар на Джурич срещна страничния стълб зад Акалски. Така първото полувреме приключи при резултат 4:3 за Ботев.

В течение на втората част наставникът на "жълто-черните" Велислав Вуцов смени целия състав и двубоя бе завършен от изцяло нова единадесеторка. Малко след подновяването на играта Момчил Цветанов бе изведен зад защитата и заби третото попадение на сметката си за 5:3, а скоро след това той бе заменен. Серкан Юсеин увеличи още повече преднината на Ботев с хубав удар от 25 метра за 6:3.

Раковски намали с точно изпълнение от дузпа на Добрин Орловски. Последва греда на Радослав Терзиев преди в последната минута Цветан Павлов да оформи крайното 6:5 с красив гол в горния ляв ъгъл.