Ботев (Пд) с драматичен успех в контролите

снимка: botevplovdiv.bg

С гол в 86-ата минута на едно от новите попълнения Юнес Хамза Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над петия в арменското първенство Мика в приятелски мач на „Алфа Спорт център“.

„Канарите“ бяха на път да стигнат само до равенство срещу непретенциозния съперник, след като Джерами Джон засрами защитниците на Ботев като ги надскочи и откри резултата с глава в 45-ата минута на първото полувреме.

Един от най-ниските футболисти на терена успя да излъже бранителите на българския отбор и по този начин даде аванс на арменците – 0:1. Юнес Хамза обаче бе задържан в наказателното поле на противника само няколко секунди след старта на второто полувреме и сам реализира отсъдената дузпа – 1:1.

След късо изпълнение на ъглов удар Веселин Минев центрира в наказателното поле и Юнес Хамза се извиси на първа греда, за да осъществи пълен обрат и да даде преднина на Ботев, която се оказа достатъчна за крайния успех в срещата.

Победата на „канарчетата“ дойде логично с оглед на превъзходството на българите почти през целия мач. Голът на Мика стана след колективна грешка в защитата на Ботев, а след почивката арменците само веднъж застрашиха вратата на Адам Стаховяк, но не можаха да го преодолеят.