Ботев отнесе Монтана, дете-чудо ги почна в Първа лига

Ботев (Пловдив) разгроми със 7:1 Монтана в първи мач от група "А" на втората осмива в Първа лига. "Канарчетата" постигнаха и най-голямата си победа от началото на сезона. Не обаче успехът бе най-хубавото нещо за феновете и шефовете на Ботев. Най-голяма усмивка донесе голът на Кристиян Добрев. Той е едва на 15 години, а вкара едва 2 минути, след като влезе в игра.

Добрев е може би най-перспективният играч на Ботев, след 20 дни той ще навърши 16 години, а вече отряза Лудогорец и Левски, заявявайки, че иска да рита само с "жълто-черната" тениска.

Крум Стоянов и Лъчезар Балтанов вкараха през първото полувреме. Антонио Вутов пък се разписа за 3:0, а малко след това Саер Сане вкара почетния гол за Монтана.

Тодор Неделев вкара за 4:1. А малко след това и Добрев се разписа. Отново Вутов и Неделев подпечатаха разгрома.

Ботев даде ясна заявка, че иска първото място в тази група. "Канарчетата" събраха 38 точки, а Верея е с 30 на второто място, но и с мач по-малко.