Ботев няма спирка, загря за Маритимо с хубава победа в Овча купел (ВИДЕО)

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев победи с 3:2 Славия при завръщането на "белите" на стадиона в "Овча купел". Двата тима направиха много хубав мач за родните стандарти във втория кръг на Първа лига.

Около 1000 души видяха майсторски изпълнения, борба, красиви голове. Само смешния съдия Станислав Ставров не се вписваше в чудесната среща, защото накъсваше ненужно играта при съвсем безобидни ситуации.

Бразилецът Фернандо Виана разкова Славия с две попадения през първата част. Нападателят първо завърши комбинация, при която Ботев си подаде бързо кълбото чрез Бризола и Цецо Панов. Кариоката получи на чиста позиция и не сбърка отблизо.

После пловдивчани приеха играта в своята половина и дебнеха за контри. При една такава в 41-ата минута Неделев разсече защитата на домакините с остър пас, Виана спринтира и стигна до топката преди излезлия Георги Петков и Мишо Вернков. Ударът на бразилеца бе точен и "канарчетата" дублираха аванса си.

Вместо да се смутят обаче играчите на Златомир Загорчич се хвърлиха в атаки. Супер гол от 25 метра на новото попълнение Владислав Узунов в края на първото полувреме върна надеждите на "белите" поне за точка срещу класния гост.

Славия зареди хубави акции през втората част и стигна до равенството. Изигралият голям мач Иван Минчев си проправи път между бранителите на Ботев и с прекрасно изпълнение опъна мрежата зад Кайзер за 2:2.

Треньорът на Ботев Николай Киров бе бесен и пусна в игра титулярите Лъчо Балтанов и Омар Косоко, които бяха получили почивка. Това повлия благотворно на пловдивчани. на няколко пъти майсторски атаки на тима по чудо не завършиха с гол. Един път и гредата спаси Жоро Петков.

Все пак натискът на Ботев даде резултата 10 минути преди края. Тогава капитанът Балтанов вкара с глава след корнер и донесе първа победа за "канарчетата" през сезона.

Така Ботев вече има 3 пункта, а Славия е само с 1 точка след 2 изиграни кръга.

В четвъртък Ботев излиза срещу Маритимо в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Мачът ще се играе на 260 километреа от Пловдив - на стадион "Лазур" в Бургас, но със сигурност верните бултраси ще изпълнят до краен предел 15 000-хилядното бижу край морето.