Ботев глътна вода край Дунав, Неделев се изложи

„Дунав“ завърши 0:0 с „Ботев“ Пловдив в мач от 13-ия кръг на първенството в Първа лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе. Още в нейното начало феновете по трибуните изразиха своята подкрепа и благодарност към доскорошния треньор на „драконите“ Веселин Великов, който се раздели с клуба в началото на седмицата. След средата на първата част дори се появи и огромно знаме с лика на наставника, извел отбора от третото ниво на футбола у нас до участие в евротурнирите за последните 3 години и половина.

Гостите бяха по-активни в началото, като Тодор Неделев, Фернандо Виана и Фелипе Бризола имаха възможност да открият, но ударите им не бяха точни. В 18- ата минута и дунавци създадоха сериозна опасност пред противниковата врата. Атака отляво на Божидар Васев бе последвана от центриране, което засече Бирсент Карагарен, но бранител изби топката пред гол линията. Последва удар на Васев, който обаче мина над вратата. Малко по-късно и Юлиан Ненов опита своя късмет с изстрел от 20-ина метра, но топката кацна на напречната греда.

Малко след подновяването на играта през втората част Карагарен имаше възможност да открие резултата, но топката не пожела да влезе в пловдивската врата. После по-класният тим на пловдивчани натисна здраво и имаше няколко шанса да вкара, но не успя. Уникален пропуск направи Тодор Неделев. Той получи подранил коледен подарък от защитник на русенци и се озова сам срещу вратаря Антонов. Вместо да отбележи гол обаче националът стреля анемично със слабия си десен крак и стражът улови. Като цяло играта на Тодор Неделев бе изключително слаба и той повече вредеше на своя тим, отколкото да помогне с нещо. Истинско йезут се оказа треньорът на гостите Николай Киров, който не смени Неделев и го изтърпя 90 минути.

До края "канарчетата" се опитаха да стигнат до 3 точки с няколко далечни удари, но нямаха късмет и мачът завърши при 0:0

Ботев развали серията си от няколко поредни победи и е с 21 точки в актива си на четвърто място. Дунав остава предпоследен с 10 пункта.