Ботев бе наказан 6 пъти от гранда Шахтьор Донецк

Ботев загуби с 1:6 от гранда от световна величина - Шахтьор Донецк. Проверката се състоя тази сутрин в Белек, Турция. Със сигурност този мач бе най-престижния от всички контроли на българските тимове тази зима.

Резултатът в срещата до голяма степен залъгва. "Канарчетата" не стояха никак зле на терена и само малшансът ги лиши от 2-3 гола. В същото време украинският гранд, който е №13 в ранглистата на УЕФА, лесно стигаше до попадения и материализира повечето си положения.

Проверката се игра на добър терен, но преди старта й имаше спор между щабовете. Той бе за топките, с които да се играе. В крайна сметка Шахтьор наложи мнението си и в игра влязоха кълбетата им от Лига европа. Ботев държеше да се рита с топката от Световното в Русия. Причината украинците да искат топки от Лига Европа е, че именно в този турнир ще се борят за титлата. те отпаднаха от ШЛ след драма. Там позволиха на Ман Сити и Лион да продължат към квалификациите.

Ботев се държа изключително добре над половин час. Пловдивчани дори имаха 1-2 шанса да открият резултата. Антонио Вутов бе изведен сам срещу стража, но пробва нескопосано да бие технично.

"Миньорите" вкараха от нищото в 34-ата минута, а няколко по-късно забиха и втори гол. Това развали тотално настроението на "канарчетата" и те рухнаха. През втората част Кристиан Димитров бързо върна един гол. Той бе с глава след корнер - копие на попадението му срещу Локо в последната битка за Пловдив на Лаута.

После Тодор Неделев удари гредата от фаул. Това бе сигнална лампичка за Шахтьор - те отбелязаха още 4 гола и така с епоздравиха с успеха. Заслужено, но не чак толкова, колкото бе цифровото изражение.

"Имахме доста хубави моменти. проблем за нас бе, когато ни пресираха и тнемаха топката. Много силен съперник, чиято класа е страхотна. Видя се, че са над нас по всички показатели. Въпреки това 30 минути през първата част и 15 през втората стояхме чудесно и намирахме варианти. лагерът в Турция почна зле заради времето. Наруши ни се тренировъчния процес. Това с еотрази и в мачовете тук. В момента ни с епонатрупа и умора, но това е нормално. Преди старта на Първа лига ще освежим футболистите, за да са готови за първия мач със Славия. Бяхме напуснати от 4 титуляри, но ще се постараем да ги заместим. Тодор Неделев остава в Ботев", заяви веднага след проверката срещу Шахтьор треньорът на Ботев - Николай Киров.

БОТЕВ ПД - ШАХТЬОР ДОНЕЦК 1:6

0:1 Тотовитски 34
0:2 Тотовитски 37