Бостън спечели серията с Детройт

Шампионът в Източната конференция Бостън надигра Детройт с 4:2 и спечели серията от първия кръг на плейофите в НХЛ с 4:1 победи.

Тимът на Бостън, който завърши с най-добър баланс в редовния сезон на НХЛ, се класира за полуфиналите на Изток, където ще срещне Монреал.

Луи Ериксон откри резултата за Бостън, а след това се разписаха Здено Чара, Милан Лучич и Жером Игинла. За Детройт точни бяха Павел Дацюк и Хенрик Зетерберг.

Питсбърг се наложи с 3:1 над Кълъмбъс и поведе в серията с 3:2 в друг плейоф от Източната конференция. Юси Йокинен вкара решителен гол, с който "пингвините" поведоха. Крис Кунци и Крис Леганг също се разписаха за Питсбърг.

Лос Анджелис разби Сан Хосе с 3:0 и намали резултата в серията на 2:3. Джонатан Куик спаси 30 удара и записа четвърти мач без допуснат гол в плейофите. Тайлър Тофоли, Анже Копитар и Джеф Картър бяха точни за "кралете".

Лос Анджелис ще опита да стане едва четвъртият отбор в историят на НХЛ, който прави обрат в плейофите, след като изостава с 0:3 след първите три мача.

Колорадо се наложи над Минесота с 4:3 след продължение и поведе в серията с 3:2 победи. Нейтън Маккинън вкара решителния гол в 3:27 минута на продължението, посочва БТА.