Бостън Селтикс е на финал на Изток в НБА (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Бостън Селтикс затвори серията срещу Филаделфия 76 с 4-1 победи и се класира на финала на Източната конференция в НБА. Тимът на Брад Стивънс надви много трудно Фили със 114:112 в препълнената до пръсване "ТиДи Гардън" в Бостън. Така "келтите" ще се борят за големия финал, но първо трябва да минат през Кливланд Кавалиърс и ЛеБрон Джеймс, които отстраниха Торонто Раптърс с 4-0.

Двубоят бе повече от драматичен, като "келтите" дръпнаха напред със силна втора част, но през третата четвърт гостите се върнаха в играта. Трилърът остана за последните минути. При 109:109 Джейсън Тейтъм вкара 2 точки за домакините, 22 секунди преди края на мача. Селтикс поведоха със 113:109, преди Джей Джей Редик да вкара тройка 3 секунди преди края.

Фили фаулираха Маркъс Смарт, а той вкара 1 от 2 наказателни удара. Последният шанс бе за гостите, но те не организираха атака за около 2 секунди и Бостън се класира на финал на Изток.

Най-резултатен за победителите бе Джейсън Тейтъм с 25 точки, а Джейлън Браун наниза 24. Тери Розиър вкара 17 за домакините. По 27 точки за Филаделфия вкараха Дарио Шарич и Джоел Ембийд, като двамата завършиха с дабъл-дабъл. Шарич хвана 10 борби, докато камерунският център се отчете с 12. Бен Симънс вкара 18, добави 8 борби и 6 асистенции, но и неговите сили не стигнаха.

Първият мач от финалите на Изток е на 13 май (неделя) от 22:30 ч. българско време, а Бостън ще има домакинско предимство в серията.