Бостън и Лос Анджелис с драматични успехи на старта на 1/2 финалите

Бостън Бруинс успя да вземе аванс след първия си дуел от полуфиналите на Източната конференция в НХЛ, като надви с 3:2 в продълженията гостуващия Ню Йорк Рейнджърс и поведе с 1:0 победи.

В може би най-равностойния мач от началото на плейофите домакините стигнаха до успеха, благодарение на прийом, който почти не им вършеше работа в 48-те мача от редовния сезон и четвъртфиналите на плейофите - положението „пауър-плей".

В третата третина на сблъсъка с Ню Йорк обаче Бостън бе пред угрозата да направи фаулстарт пред собствена публика срещу Ню Йорк, тъй като минути преди края резултатът бе 2:1 в полза на „рейнджърите".

Благодарение на попадението на Тори Круг 17 преди края при числено предимство за домакините обаче Бруинс вкараха мача в продължения. В тях те се нуждаеха от цели 15:40 минути, за да стигнат до решителния 3-ти гол, дело на Брад Марчанд след подаване на Патрик Бържерон.

Иначе снажният стълб в отбраната на Бостън Здено Чара откри резултата в 12:23 минута на втората третина, но Рейнджърс успяха да изравнят преди края на частта също благодарение на един от бранителите си - Раян МакДъна.

Дерек Степан се разписа за 3-ти път в плейофите, за да изведе Ню Йорк напред само 14 секунди след началото на последната третина, но Круг и Марчанд попариха надеждите на Рейнджърс за успешен старт на серията.

Вратарят на гостите Хенрик Люндквист, който бе с основен принос за крайния триумф над Вашингтон Кепитълс в четвъртфиналите, направи цели 45 спасявания, 15 от които в продълженията.

Треньорът на гостите Джон Торторела призна, че в 60-те минути играта е била равностойна, но неговият отбор видимо е отстъпвал на леда в продълженията, което е довело до поражението.

Действащият шампион Лос Анджелис Кингс продължава блестящата си защита на титлата от 2012-та, след като постигна втори успех в полуфинала от Западната конференция срещу Сан Хосе Шаркс - 4:3.

Така „кралете" завършиха по най-добрия начин домакинската си серия и ще пътуват за Сан Хосе със самочувствието на водач в общия резултат от победи до момента. Техният триумф дойде не по-малко драматично от този на Бостън - Лос Анджелис наниза цели два гола от положение „пауър-плей" в последните 2 минути, за да победят.

Мачът бе изпълнен с няколко обрата - първо Кингс поведоха с 2:0 след попадения на Джеф Картър и Дрю Даути, но Сан Хосе обърна изцяло до 2:3, благодарение на головете на Марлео, Стюарт и Влашич.

Браун и Люис обаче бяха точни в рамките само на 22 секунди в края на третата част, с което узакониха втората победа на Кингс над Шаркс в полуфиналната серия на Западната конференция.