Босна оцеля срещу набиращите скорост белгийци

Босна и Херцеговина записа първа точка като домакин в квалфицикациите за Евро 2016, след като Един Джеко и компания издържаха на натиска на Белгия и стигнаха до равенство 1:1 в мач от третия кръг.

В герой за домакините се превърна Асмир Бегович, който направи цели 8 спасявания в двубоя и, въпреки че допусна грешка при изравнителния гол, беше един от най-добрите играчи на терена.

"Червените дяволи" натискаха масирано от самото начало, което доведе до няколко контраатаки за домакините, както и до гол в 28'. Миралем Пянич успя да намери Джеко с отлично центриране, а нападателят на Манчестър Сити с прецизен удар с левия крак откри резултата.

В 51' обаче гостите вече бяха изравнили, след като продължителна атака премина вдясно на нападението, където Алдервейрълд намери връхлитащия Нианголан, който с мощен удар прати топката покрай няколко защитника, а Бегович в последния момент не успя да улови топката и тя влетя във вратата.

До края на мача играчите на Марк Вимотс се отчетоха с куп пропуски, а в заключителните минути и Пянич пробва на няколко пъти късмета си, но неуспешно - 1:1.

В другите двубои от група B Уелс стигна до 2:1 над Кипър въпреки че игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме. Израел пък надигра трудно с 4:1 Андора като гост.

В момента лидер е отборът на Уелс, който е със 7 точки от 3 мача. С две победи е Израел, докато Белгия е на 3-о място с актив от 4 точки след изиграни 2 мача. Босна е незавидното 5-о място с едва 2 точки.