Босна и Ирландия завъртяха хикс в гъста мъгла (ВИДЕО)

Националните отбори на Босна и Херцеговина и Ирландия завършиха наравно 1:1 във втория бараж за класиране на Европейското първенство догодина. Двубоят, който се игра на стадион "Билино поле" в Зеница ще се запомни с изключително гъстата мъгла, която падна над терена през вторите 45 минути.

Въпреки че доминираха през по-голямата част от срещата, домакините бяха много близо до това да загубят пред своя публика. В 81-ата минута отборът на Ейре изненадващи откри резултата след попадение на Роби Брейди.

Крилото на Норич нахлу в половината на съперника и с премерен шут матира стража на Босна Асмир Бегович. Радостта на ирландците обаче продължи само четири минути. Един от лидерите на домакините – нападателят Един Джеко възстанови равенство, оформяйки и крайното 1:1. Реваншът е на 16 ноември в Дъблин.

Днес ще се изиграят още два баража за класиране на ЕВРО 2016. В Лвов, Украйна приема селекцията на Словения, а в другия мач тази вечер Швеция е домакин на Дания. /БГНЕС

VIDEO Bosnia-Herzegovina 1 – 1 Ireland (Euro...by hungnv038