Борусия се предаде у дома в последния мач, крило пази 10 минути в края

Миналогодишният шампион Борусия (Дортмунд) завърши по разочароващ начин кампанията си в Бундеслигата, допускайки поражение с 1:2 на своя "Сигнал Идуна Парк" срещу вече изпадналия Хофенхайм.

Юрген Клоп заложи на титулярните си 11, въпреки че предстои финал в Шампионска лига идната събота. Единствно Марио Гьотце липсваше, който страда от контузия и ще поднови тренировки малко преди финала с Байерн Мюнхен.

Срещата започна отлично за Борусия, като още в 6' Роберт Левандовски наниза поредното си попадение през втория полусезон и стигна 24 гола в Бундеслигата. Това обаче го остави на 2-о място в голмайсторската листа, като Кислинг е с 25.

Домакините имаха още много възможности както през първото, така и през второто полувреме, но силни изяви показа Кастелс, който отчая миналогодишния шампион с вещи намеси. Веднъж и горната греда спаси гостите при удар на Гюндоган.

В края на мача обаче Борусия беше неприятно изненадана от играта си в защита. В рамките на 5 минути се стигна до две дузпи в полза на Хофе, а те бяха реализирани от Сеяд Салихович, а резултатът в 82' беше в полза на гостите - 1:2.

При втория 11-метров наказателен удар Вайденфелер получи червен картон, а Клоп беше извършил всичките си смени. Така Кевин Гройскройц доигра срещата на вратата на своя тим, но не успя да спаси дузпата.

Въпреки победата си Хофенхайм ще трябва да играе бараж срещу Кайзерслаутерн, за да не се върне във Втора Бундеслига няколко години, след като успя да се изкачи в елита. Хофе има 31 точки, но Аугсбург записа победа срещу Гройтер Фюрт и с 33 точки запазва мястото си в Бундеслигата за втора поредна година.

Борусия пък категорично беше надигран от Байерн през сезона, като баварците са с цели 25 точки пред своя съперник в края на сезона. "Жълто-черните" обаче могат да си отмъстят за загубената титла в събота при успех във финала за Шампионската лига.