Борусия поведе с 4:0, но изпусна Шалке в луд мач!

снимка: twitter.com

Борусия (Дортмунд) сътвори един от гафовете на сезона в Бундеслигата, като завърши наравно с кръвния враг Шалке на своя "Вестфаленщадион" в двубой от 13-ия кръг на първенството. "Жълтите" водеха с 4:0 до 25-ата минута, но позволиха на "кралскосините" да стигнат до точката. Те пък го направиха по феноменален начин, като последните два гола паднаха в 86-ата и 90-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг от домакините пък бе изгонен в 72-ата минута при резултат 4:2 за Борусия.

Тимът на Петер Бош поведе чрез Обамеянг в 12-ата минута. Той се възползва от добро центриране и наниза вратата на кръвния враг за 1:0. Само 6 минути след това Бенжамен Стамбули си вкара автогол и удвои аванса на Борусия.

Крахът за футболистите на Доменико Тедеско дойде в 20-ата минута, когато Марио Гьотце засече центриране на Обамеянг и с глава покачи на 3:0. Пет минути след това Герейро направи кошмара за Шалке пълен след невероятно воле - 4:0!

През втората част Шалке натисна, защото нямаше какво да губи. В 61-ата минута Бургщалер прехвърли с глава Бюрки и върна едно попадение. 4 минути по-късно Амине Харит предизвика притеснения в лагера на домакините, след като отбеляза втори гол за Шалке.

В 72-ата дойде повратният момент - Обамеянг бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Това отслаби още повече домакините и в 86-ата те водеха само с 1 гол след уникално попадение на Калиджури.

Драмата бе оставена за 90-ата минута, когато Налдо засече с глава центриране на Коноплянка и стори невъзможното - 4:4! Борусия изпадна в пълен шок, а кръвният враг Шалке ликуваше на вражеска територия.

Борусия не познава вкуса на победата в първенството от края на септември. "Жълтите" са на 5-о място с 21 точки, докато Шалке падна от втора на трета позиция. "Кралскосините" на Тедеско имат 24 точки - с 6 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен), но и с мач повече.