Борусия Д и Байерн отново един срещу друг за Купата на Германия

След изиграването на последните две осминафинални срещи от турнира за Купата на Германия станаха ясни и двойките за четвъртфиналната фаза на надпреварата.

Защитаващият титлата си от миналата година шампион Борусия Дортмунд смаза Хановерс 5:1 и продължи напред, където ще се изправи срещу Байерн Мюнхен в повторение на миналогодишния финал, който дортмундци спечелиха с 5:2. Баварците приемат "жълто-черните" на "Алианц Арена", като четвъртфиналите ще се играят на 26 или 27 февруари.

След снощните мачове място на четвъртфиналите намериха още Волфсбург, Бохум и Щутгарт. "Вълците" отстраниха Байерн Леверкузен след успех с 2:1, Щутгарт елиминира Кьолн със същия резултат, Бохум надигра Мюнхен 1860 с класическото 3:0.

След изиграването на всички осминафинали бе изтеглен и жребият за четвъртфиналите. Освен мегадербито, което се заформи между двата големи съперника Байерн и Борусия Дортмунд, останалите двойки са: