Болоня взе точка от Милан и намали шансовете на "росонерите" за титлата (видео)

Милан направи грешна стъпка, като не успя да победи Болония на своя „Сан Сиро" и завърши наравно 1:1.

Това означава, че ако Ювентус по-късно днес победи Рома, „бианконерите" ще поведат с три точки пред миланския гранд пет кръга преди края на шампионата в Серия А.

Милан бе по-добрият тим и тотлано надигра Болония, но успя да изравни едва в 90-та минута с попадение на Златан Ибрахимович. Преди това гостите бяха повели с попадение на Гастон Рамирес през първата част.

Това бе осмо равенство за „росонерите" през сезона, което може да отдалечи футболистите на Масимилиано Алегри от втора поредна титла в шампионата, въпреки че с точката те изравниха Ювентус на първото място в таблицата.

Болоня пък записа трети мач без поражение и се изкачи на 13-та позиция с 41 точки.

Наставникът на Милан не можеше да разчита на контузените Тиаго Силва, Кевин Принс-Боатенг, Масимо Амброзини и Алешандре Пато. В атака Робиньо бе предпочетен за партньор на Златан Ибрахимович.

За Болоня отсъстваха Хосе Креспо, Микаел Антонсон, Жан Франсоа Жилет, Рене Крин и Федерико Касарини.

Милан започна отлично мача и пресираше добре своите съперници, като създаде няколко опасности още в първите моменти на срещата, но без резултат. Болоня се съвзе едва след 15-тина минути игра. Футболистите на Стегано Пиоли разиграваха добре топката в средата на терена, но не успявха да сътворят нещо кой знае колко опасно в предни позции.

В 15-та минута Зеедорф намери Ибрахимович на далечната греда на Федерико Алиарди, но шведският национал вместо да изведе Милан напред в резултата изпрати топката в аут.

Първата опасност пред вратата на Абиати пък дойде след близо 20 минути игра. Марко Ди Вайо намери Алесандро Диаманти, който бе пресрещнат от Ван Бомел. Все пак топката достигна до Гастон Рамирес, но той не успя да отбележи.

Все пак гостите поведоха в резултата в 26-та минута. Алесандро Диаманти отне топката от Ван Бомел в централната част на терена, напредна отдясно и пусна към Гастон Рамирес, който фронтално срещу Абиати не порпусна да се разпише за 1:0.

Попадението на Болоня накара Милан още по-сериозно да погледне към вратата на Алиарди, но атаките на „росонерите" се разбиваха в гъстата защита на гостите. В 31-та минута домакините имаха и претенции за дузпа за нарушение срещу Ибрахимович, но реферът остана безмълвен.

В последните десетина минути на първата част Болоня можеше да вкара и втори гол, но първо Марко Ди Вайо с глава стреля неточно, а после и Мудингай добре се измъкна от защитата на Милан. Но и той не успя да преодолее Абиати.

Милан се хвърли в атака веднага след почивката, но удари на Ибрахимович и Робиньо още в първите минути на втората част преминаха над вратата на гостите.

В 55-та минута и Антонио Касано се появи в игра за „росонерите", за да помогне на тима на Масимилиано Алегри да отбележи така ценния гол.

В 60-та минута Ибрахимович се измъкна от противниковата защита и прехвърли елегантно Алиарди, но съдията бе вдигнал своя флаг още при подаването и попадението бе отменено.

В последния половин час на срещата шампионите опитаха всичко възможно, но така и не успяваха да пробият защитата и стражът на Болоня. Положението им се усложни още повече в 80-тата минута, когато Даниеле Бонера получи втори жълт, съответно червен картон за интервенция срещу Роберт Акуафреска.

В последните минути положенията пред вратата на Болония започнаха да се редят едно след друго и в последната минута на редовното време Ибрахимович успя да изравни. Урби Емануелсон центрира отлично отляво и сложи топката на крака на нападателя, който я прати в мрежата на Алиарди за 1:1. Малко преди това страхотен удар със задна ножица отново на шведа премина съвсем близо до дясната греда на гостите.

В продължението на срещата в наказателното поле на Болония вреше и кипеше, но до ново попадение така и не се стигна.