Българка вкара 4 гола при най-голямата победа в клубния футбол

Българската нападателка Лили Костова стана част от европейски рекорд за най-резултатен мач в клубните турнири по футбол.

В среща от груповата фаза на първия кръг в Шампионската лига за жени Аполон (Лимасол), където играе Костова, разнебити с 21:0 албанския състав Ада Велипое.

Това е най-убедителната победа в историята на европейските клубни турнири и в двата пола. Костова, която е най-добрата нападателка в женския футбол в момента, вкара четири от всичките тези попадения.

Тя откри резултата още в 3-ата минута, а след това се разписа в 45+3 от дузпа, в 49-ата и в 59-ата минута. Повече от нея- пет попадения, наниза румънката Лаура Рус.

Всъщност ако бъде следвана логиката на статистиката, Аполон (Лимасол) е реализирал нормално количество голове, след като е отправил общо 53 удара към вратата на албанския състав.

Аполон и украинките от Харков имат по две победи от два мача в група 6 на турнира.

Двата отбора се срещат в директен сблъсък на 16-и август, като победителят от тази среща отива във втория кръг. Украинките обаче имат по-лоша голова разлика, защото в първия кръг разгромиха албанския състав само с 14:1.