Българка спечели световната титла по бокс

Българката Венелина Поптолева стана световна шампионка по бокс за девойки в категория лека муха /45 - 48 килограма/.

Във финалната среща Венелина Поптолева победи по точки в изключително оспорван мач Хана Охота /Украйна/. След последния удар на гонга двама от страничните съдии дадоха победа за Поптолева, а третият съдия - равен мач.

Така Венелина Поптолева с 2:0 спечели златния медал на второто световно първенство по бокс за момичета и девойки, което се провежда в курортния комплекс Албена.

Венелина Поптолева, която е дъщеря на известния български боксьор от недалечното минало Валентин Поптолев, записа четири победи на ринга в Албена.

България спечели три медала на световното първенство за момичета и девойки в Албена - златен на Венелина Поптолева при девойките в категория до 48 килограма, бронзов на Габриела Димитрова при девойките в категория до 54 килограма и бронзов при момичетата на Виктория Михайлова в категория до 80 килограма.